Wędliny Pawęta jak produkuje się dojrzewające mięso klasy premium?

Wędliny długodojrzewające potrzebują czasu: na odpowiednie przygotowanie i na wyłonienie pełni smaku. Marka Pawęta nie stosuje zapychaczy, jej sekretny składnik to czas – cykl produkcyjny trwa 28 dni. 

Wysokojakościowe mięso jest istotne w diecie. To produkty, które spełniają najwyższe standardy w zakresie pozyskiwania surowca, wartości odżywczych i smakowych oraz czasu dostawy.


Współpraca z dystrybutorami - marka Pawęta

Marka Pawęta współpracuje tylko ze sprawdzonymi dostawcami, którzy zachowują humanitarne warunki chowu i uboju. Przed podjęciem współpracy, próbna partia surowca jest testowana – do klientów dotrą tylko sprawdzone produkty. 

Stała współpraca z określonymi partnerami pozwala na zachowanie ciągłości: łańcucha produkcyjnego i powtarzalnego smaku oraz gabarytu produktów. 


Transport wędlin długodojrzewających 

Transport żywności musi zachować odpowiednie standardy. Tutaj nawet jeden dzień “robi” różnicę. 

Większość partnerów biznesowych marki wędlin Pawęta posiada rozbiorownię mięs na terenie Polski. Dzięki temu zaraz po przygotowaniu mięsa do dalszej obróbki, szybko możemy je odebrać. W 93% przypadków, mięso, które wykorzystuje się w procesie produkcji w zakładach Pawęta jest niemrożone. 

Z mięsa mrożonego marka wytwarza tylko dwa produkty: jagnięcinę oraz boczek klasy DELI. Kawałki mięsa, aby zachować świeżość, mrożone są tuż przed wysyłką. Jagnięcina to rodzaj mięsa mało popularny w kraju, a najlepsze jej odmiany pochodzą z Wysp Brytyjskich i Grecji, stąd potrzeba czasowego zamrożenia produktu. Boczek wieprzowy klasy DELI sprowadza się z różnych obszarów Europy, dlatego tutaj również konieczne jest zamrożenie. Wędliny Pawęta są wysyłane w ciągu 48 godzin od złożenia zamówienia przez klienta. 


Skład wędlin marki Pawęta: krótka etykieta, pełny smak

Mniej znaczy lepiej – tak marka Pawęta podchodzi do składu wędlin. 

  • 0 zapychaczy, 100% smaku. Nie znajdziecie tutaj solanki, przeciwutleniaczy ani nadmiaru wody. Za to mięsa dojrzewające mają o 8% białka więcej niż podobne produkty na rynku. 

Wędliny dojrzewające marki Pawęta zawierają:

  • podstawowy surowiec czyli mięso klasy premium,
  • sól oraz peklosól (najlepsza jakościowo, gruboziarnista sól Kłodawa 5S),
  • cukier,
  • kultury bakterii kwasu mlekowego Chr. Hansena (światowego lidera). 

Do kultur starterowych czasem dodaje się glukozę.

Dojrzewanie wędlin Pawęta – tutaj liczy się czas!

Peklowanie zachodzi na sucho przy niskiej temperaturze i właściwych parametrach wilgotności powietrza. Tutaj liczy się każdy szczegół. 

Prędkość przepływu powietrza zmienia się w zależności do rodzaju produktu – każde mięso ma trochę inne właściwości. Żeby najlepiej je wydobyć, trzeba dostosować pod nie parametry. Mięso używane do produkcji wędlin długodojrzewających Pawęta jest wędzone na zimno z użyciem drewna owocowego, takiego jak czereśnia lub jabłoń. 

Wędliny Pawęta dojrzewają w komorach dojrzewalniczych, a mięso przebywa w halach produkcyjnych z oczyszczonym powietrzem.


Skosztuj produktów Pawęta dostępnych w naszym sklepie!